II liga piłki ręcznej: SPR Oleśnica pewnie ograł Koronę

To był udany powrót podopiecznych Jacka Bolibrzucha do Oleśnicy

Dziesięć bramek różnicy było dla gości z Trzebnicy najmniejszym wymiarem kary. Dość dodać, że już w pierwszych akcjach gospodarze porazili nieskutecznością, w efekcie czego na prowadzenie wyszli przyjezdni. Wraz z upływem czasu przewaga SPR-u była jednak coraz wyraźniejsza. W 10. minucie było już 4:3 dla oleśniczan, a najwidoczniej różnica klas obu drużyn zarysowała się w końcowej fazie pierwszej połowy. Od 19. minuty do jej końca rywale ani razu nie sforsowali defensywy zespołu z Oleśnicy, a ten odpowiedział siedmioma kolejnymi trafieniami, na przerwę schodząc przy stanie 16:6. W drugiej odsłonie, po roszadach w składzie SPR-u, walka nieco się wyrównała, ale zaliczka sprzed przerwy pozostawała niezagrożona, choć mogła na koniec wyraźnie wyższa. Ostatecznie SPR cieszył się z wygranej 32:22.

SPR Oleśnica - Korona Trzebnica 32:22 (16:6)

SPR Oleśnica: Naumiec, Leśniak - Kulak 1, Przedbora 2, Kumejko 5, Giełbutowicz, Przeworski, Piłat 8, Kowalski 1, Grela 9, Pawłowski 1, Dec 1, Hutnik, Woś 1, Pietras 3.

Debiut młodzików
Ligowy debiut mają za sobą młodzicy SPR-u pod wodzą Jerzego Kulaka. Zmagania w lidze młodzików odbywają się w formie turniejów. Gospodarzem pierwszego była Oleśnica. W premierowym meczu SPR uległ Jedynce Ziębice 8:23. W drugim, przeciwko MOS-owi Wrocław oleśnicka drużyna do przerwy walczyła jak równym z równym, jeszcze w 8. minucie (mecz 2 x 15) prowadząc 5:3. Rywale odrobili jednak straty, wygrywając cały mecz 19:8.