II liga piłki ręcznej: MKS Pogoń - OSiR Komprachcice 28:28

Michał Kozar, Marcin Indzierowski
Szczypiorniści MKS-u zremisowali na wyjeździe z OSiR-em Komprachcice 28:28

W sportowym światku mówi się często "punkt to punkt", ale tym razem oleśniczanie nie wyglądali na zadowolonych z tego, że w zaledwie minimalnym stopniu powiększyli swój dorobek.
- To nie jest dobry wynik dla nas, bo Komprachcice to nie był rywal, z którym powinniśmy remisować. Tam po prostu należało wygrać - podkreślił Jacek Bolibrzuch, trener Pogoni.

Zespół z Oleśnicy fatalnie zaczął mecz. Już po 5. minutach było 0:4, a nasi zawodnicy mieli na koncie zmarnowane cztery stuprocentowe sytuacje. Po 8. minutach było 2:8 i Bolibrzuch natychmiast poprosił o przerwę. W jej trakcie nie zmienił diametralnie taktyki, a jedynie w żołnierskich słowach powiedział swoim podopiecznym, co myśli o ich grze. Poskutkowało. Pogoń zaczęła odrabiać straty i w 20. minucie doprowadziła do stanu 11:12.
- Potem gospodarze znów nam trochę odskoczyli, no mieliśmy kolejny słaby fragment. Nie rzuciliśmy w tym meczu aż pięciu karnych (próbowali Piwnicki, Pieńczewski, Grela) - mówił Bolibrzuch.

Do remisu nasi piłkarze doprowadzili dopiero w 52. minucie, po trafieniu Greli. Na prowadzenie nie wyszli jednak ani razu. Tuż przed końcem spotkania, przy stanie 28:28, Pogoń miała jeszcze rzut wolny z 9 metrów, ale nie udało się go zamienić na zwycięską bramkę. - Nasza skuteczność wołała o pomstę do nieba. Nie sądzę, by była wyższa niż 30 procent. Wyróżnić chciałbym za ten mecz bramkarza Rafała Sapałę, który w drugiej połowie obronił rzut karny i odbił parę innych piłek. Fajnie mieć w składzie więcej niż jednego bramkarza na dobrym poziomie - stwierdził trener Pogoni.

Kolejny mecz oleśniczanie rozegrają w niedzielę 22 listopada. O godz. 17 zmierzą się w naprawdę własnej hali z Krokusem Bystrzyca Kłodzka. - W piątek po raz pierwszy trenowaliśmy w hali przy ul. Kochanowskiego. Muszę przyznać, że obiekt robi wrażenie. Dla drużyn warunki do gry będą jednakowe, a ja mam nadzieję, że uda nam się przełamać kompleks Krokusa. Bardzo źle nam się gra z tym przeciwnikiem - przyznał Bolibrzuch.
Bilety na niedzielny mecz kosztują 3 zł. Uczniowie szkół podstawowych mają wstęp wolny.