Gwardia poza zasięgiem Siatkarza i reszty

Beniaminek z Oleśnicy nie zrobił niespodzianki we Wrocławiu

W meczu 8. kolejki zawodnikom Siatkarza Oleśnica przyszło zmierzyć się we Wrocławiu z tamtejszą Gwardią. Zdecydowanym faworytem byli gospodarze, którzy pewnie przewodzą ligowej hierarchii jako jedyny niepokonany zespół. Oleśniczanie w tabeli wyprzedzają tylko Żagań, jedyny zespół, który tym sezonie udało im się pokonać. Beniaminek drugoligowych parkietów nie przerwał passy zwycięstw wrocławian, zgodnie z przewidywaniami ulegając gwardzistom 0:3. Wrocławska ekipa wygrała pewnie, lecz nie aż tak łatwo jak mógłby wskazywać na to końcowy rezultat.

Trener usiadł na ławce
W pierwszych dwóch odsłonach podopiecznym trenera Sławomira Kudłaczewskiego długo udawało się nawiązać niemal równorzędną walkę. Warto tu zaznaczyć, że sam „Kudłaty”, a także były gwardzista Mariusz Dutkiewicz, we Wrocławiu nie pojawili się na parkiecie. W pierwszym secie przy stanie 20:19 na korzyść Gwardii, trzykrotnie asami serwisowymi błysnął Rafał Jarząbski, przesądzając o losach tej partii (25:20). W drugim oleśniczanie walczyli do stanu 18:18, ale końcówka znów należała do gospodarzy, którzy wygrali do 19. Trzeci set okazał się formalnością. Gwardia wygrała do 18 i cały mecz bez straty seta.