Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Gimnazjum nr 1 w Oleśnicy ma swój hymn [ZDJĘCIA]

Laura Kwoczała
fot. Joanna Stefańczyk

Dnia 16 maja 2016 roku w sali gimnastycznej oleśnickiej „jedynki” odbył się apel z okazji święta patrona, znanego również jako „Oleśnicka Niezapominajka”. Imprezę poprowadzili przewodnicząca samorządu uczniowskiego Aleksandra Poszwa wraz z zastępcą Kornelem Jaroszem. Na uroczystości obecni byli: Burmistrz Miasta – Pan Michał Kołaciński, Prezes Zarządu Uniwersytetu Trzeciego Wieku – Pani Zuzanna Szponarska, chór Uniwersytetu Trzeciego Wieku pod przewodnictwem Pani Iwony Wróbel, autorki muzyki naszego hymnu, autor słów szkolnego hymnu – Pan Wojciech Karasek, Przewodnicząca Rady Rodziców – Pani Anna Mszyca, Dyrektor Gimnazjum nr 1 im. Książąt Oleśnickich w Oleśnicy – Pani Maria Kaczmarek, Wicedyrektor Gimnazjum nr 1 – Pani Ilona Krotla oraz nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi oraz uczniowie.

Całe święto rozpoczęło się uroczystym wprowadzeniem sztandaru. Następnie głos zabrała Pani Dyrektor. Opowiedziała ona, jak bardzo jest ważne dla nas całe to wydarzenie i jak jesteśmy przywiązani do patronów. Następnie nasi koledzy i koleżanki wręczyli gościom kwiaty.

Ola Poszwa wytłumaczyła, skąd pochodzi nazwa „Oleśnicka Niezapominajka”; otóż ta mała, niebieska roślinka jest symbolem pamięci o rodzinie, ojczyźnie oraz bliskich. Od 2006 roku (gdy nadano naszej szkole imię Książąt Oleśnickich) rozpoczęła się tradycja – coroczne obchody Dnia Patrona. Jest to jeden z najważniejszych dni w całej historii szkoły. Los naszej „Małej Ojczyzny” w przeszłości zależał od polskich Piastów, czeskich Podiebradów i niemieckich Wirtembergów. Dodatkowo dowiedzieliśmy się, że na stałe w auli szkolnej powstał kącik patrona, w którym znajdują się drzewa genealogiczne stworzone przez klasy: 3d, 2b, 1d pod czujnym okiem Pani Stanisławy Bulandy. Pragniemy więc podziękować za czas i wkład w przygotowanie ekspozycji.

Dowiedzieliśmy się , dlaczego nasz szkolny sztandar jest tak bardzo ważny dla szkolnej społeczności i co oznaczają kolejne symbole na nim umieszczone. Odbył się także szybki quiz wiedzy o dynastiach panujących w Oleśnicy w dawnych wiekach. Najlepsze okazały się klasa 1a oraz 1d, które zdobyły maksymalną liczbę punktów. Należy jednak zauważyć, że pozostałe grupy także wykazały się ogromną wiedzą.

Najważniejszym momentem było odśpiewanie nadanego nam hymnu przez chór Uniwersytetu Trzeciego Wieku oraz przygotowanych przez Panią Annę Wozińską naszych uczniów. Po tym wzruszającym wydarzeniu i po przekazaniu praw autorskich chór zaśpiewał jeszcze znaną pieśń dla zgromadzonych gości.

Na koniec dziewczyny z klasy 3b i 1c, przygotowane przez Panią Marlenę Banaszak, zatańczyły pawanę. Zaskoczeniem dla wszystkich gości i okazją do integracji dla uczniów był taniec belgijski, który okazał się strzałem w dziesiątkę! Wszyscy śmiali się z pomyłek, ale podziwiali też każdy krok swoich znajomych.

Goście zostali zaproszeni do biblioteki szkolnej, którą zwiedzili. Czekał tam na nich słodki poczęstunek.

Apel przygotował Samorząd Uczniowski wraz z opiekunem – Panem Piotrem Stadniczenką. Ogromne podziękowania składamy wszystkim osobom, dzięki którym przeżyliśmy wzruszające i ważne chwile.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Plantatorzy ostrzegają - owoce w tym roku będą droższe

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na olesnica.naszemiasto.pl Nasze Miasto