Skuteczny finisz SPR-u Oleśnica

BK
SPR Oleśnica zakończył rozgrywki ligowe na 3. miejscu w tabeli
SPR Oleśnica zakończył rozgrywki ligowe na 3. miejscu w tabeli fot. Grzegorz Kijakowski
W sobotę seniorzy SPR-u Oleśnica rozegrali, ostatni w tym sezonie, mecz w III lidze. Ich rywalem był TKS Korona Trzebnica.

Początek należał do gości, którzy szybko objęli prowadzenie. Ekipa SPR-u raziła z kolei nieskutecznością. Niecelne rzuty oddawali Czapla i Grela, który walczył o koronę króla strzelców III ligi (przegrał ją jednym trafieniem!). Pierwszą bramkę zdobył Kulak. Kolejne Grela i po siedmiu minutach na tablicy widniał remis 3:3. Z biegiem czasu obraz gry nie ulegał zmianie. Gospodarze dostroili się poziomem do słabo spisujących się rywali, przez co, w kolejnych 7 minutach kibice nie obejrzeli żadnego gola. Wystarczyły jednak dwie szybkie kontry by wyjść na prowadzenie. W końcówce, fatalne błędy SPR-u w kontratakach, sprawiły, że to Korona schodziła na przerwę prowadząc 11:10.
W drugiej połowie podopieczni Jacka Bolibrzucha zbudowali sobie bezpieczną przewagę (19:14 w 51. min), niestety w kolejnych minutach nonszalancko ją stracili (19:17 w 55 min). Końcówka to bardzo słaba gra obu ekip, ale ostatecznie oleśniczanie dowieźli zwycięstwo do końca wygrywając 21:18.
SPR Oleśnica - Korona Trzebnica 21:18 (10:11)
SPR Oleśnica: J. Leśniak, K. Szmidt - K. Kulak (6), A. Czapla, T. Pikul (1), M. Kiebus (1), K. Grela (4), R. Kowalski (3), J. Pawłowski (2), P. Kulak(4), G. Woś.