Gimnazjaliści z trójki najlepsi w Short-tracku

ip
Trójka najlepsza na Dolnym Śląsku

30 stycznia we Wrocławiu odbył się Finał Dolnośląskiej Zimowej Gimnazjady Młodzieży w Short-tracku Dziewcząt i Chłopców. W zawodach brało udział 13 drużyn dziewcząt oraz 17 drużyn chłopców z całego województwa. Po bardzo udanych eliminacjach, ćwierćfinałach, półfinałach i finałach najlepsi na Dolnym Śląsku okazali się chłopcy z naszego gimnazjum: Adrian Cylary z 2 d, Tomasz Kruła z 2 d, Adam Stefaniak z 2 c, Szymon Wiatr z 3 a oraz Bartłomiej Chełmowski z 2 b. Jest to najwyższy wynik w historii naszych startów w tych zawodach. Najlepszym zawodnikiem z oleśnickiej trójki został Adrian Cylary. W biegu finałowym zajął indywidualnie 2. miejsce, przyczyniając się do sukcesu całej drużyny.
Dziewczęta, w składzie: Aleksandra Pituła 3a, Paulina Piędel 3a, Sandra Wojtasik 3e, Tamara Krajewska 1d oraz Dominika Palma 2d, po pięknej walce zajęły 5. miejsce na Dolnym Śląsku. Łyżwiarki wykazały się ogromną wytrwałością i sportowym duchem walki. Opiekunkami drużyny były Anna Boczkowska oraz Katarzyna Bruzdewicz.