Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Bank Spółdzielczy w Oleśnicy: To nie lifting, to nowy bank

KK
Tak prezentuje się sekretariat zarządu banku, który znajduje się na najwyższym piętrze
Tak prezentuje się sekretariat zarządu banku, który znajduje się na najwyższym piętrze fot. Grzegorz Kijakowski
Do wakacji kompleksowy remont banku będzie zakończony. Prezes Dachowski ma nadzieję, że wnętrze budynku zobaczą klienci

Choć remont jeszcze trwa, w budynku Banku Spółdzielczego, który ma siedzibę przy przy ul. Wrocławskiej, już teraz trudno rozpoznać obiekt, który oleśniczanie odwiedzali przez ostatnie lata. Zmieniła się nie tylko bryła budynku, ale także całe jego wnętrze, gdzie prace dobiegają już końca. Jako pierwsi zajrzeliśmy do pomieszczeń, które w ciągu najbliższych tygodni obejrzą klienci i kontrahenci jednego z największych banków w Oleśnicy.

- Remont zakładał przebudowę całego gmachu, od parteru po najwyższą kondygnację - mówi w rozmowie z naszą gazetą prezes Aleksander Dachowski. - Zmiany dotyczyły bryły architektonicznej, także dostosowania ostatniej kondygnacji do potrzeb biur, budowę wind i podjazdów dla osób niepełnosprawnych. Jak teraz wygląda wnętrze banku? Nowe pomieszczenia nie są jeszcze użytkowane, ale - zwłaszcza na dobudowanym piętrze - widać, jak elegancko i nowocześnie będzie wyglądał oleśnicki bank po przebudowie. Ostatnią kondygnację zajmą zarząd oraz administracja. Imponująco wyglądają między innymi przeszkolone ściany, z których widać panoramę Oleśnicy. - Mamy najładniejszy widok na miasto - żartują bankowcy.

Sala obsługi banku także została całkowicie przeprojektowana. Znajduje się w tym samym miejscu co poprzednio, na parterze budynku, ale jest jaśniejsza i nowocześniejsza. Tutaj zniknęły szklane bariery oddzielające klientów od pracowników banku. Do całości dołączono także budowę nowego parkingu dla klientów i pracowników oraz zagospodarowanie zieleni. Te prace pozostawiono na finał. Przebudowa centrali zakończy modernizację wszystkich placówek BS w regionie. - Prace remontowe rozpoczęliśmy od filii, centralę pozostawiliśmy na koniec, bo w placówkach, które stopniowo przejmowaliśmy były większe potrzeby - mówi Aleksander Dachowski.

Bank z tradycjami
Bank Spółdzielczy w Oleśnicy obecny jest na rynku usług finansowych od 2 lipca 1950 r. Początkowo funkcjonował pod nazwą Gminnej Kasy Spółdzielczej. W 1961 roku nowo wprowadzone Prawo bankowe umożliwiło przyjęcie nazwy Banku Spółdzielczego. Obecnie posiada 20 placówek położonych na terenie woj. dolnośląskiego i wielkopolskiego.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Michał Pietrzak - Niedźwiedź włamał się po smalec w Dol. Strążyskiej

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na olesnica.naszemiasto.pl Nasze Miasto