18+

Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Oleśnica: Trening z mistrzem Cieślińskim

Bartłomiej Kowalczyk
W środę w oleśnickim Centrum Kształcenia i Wychowania, młodzież miała okazję spotkać się Mariuszem Cieślińskim, pierwszym Polakiem, który został zawodowym mistrzem świata w boksie tajskim

- Najpierw to był tylko trening, a potem aż do dziś, styl życia - opowiada o swojej przygodzie ze sportami walki mistrz świata zawodowców Muay Thai, a także savate. Inicjatorem wydarzenia był Wojciech Bartnik, przyjaciel Cieślińskiego, z którym nie raz spotykał się na zgrupowaniach. Fighter z ponad 20-letnim stażem wspominał, że adrenalina i stres są tak samo ważne w sportach walki, jak w każdej innej dyscyplinie. Sponsorzy wymagają wyników, nie ma miejsca na porażkę i bycie miernotą. - Trzeba walczyć ze swoimi słabościami i dolegliwościami - dodaje Cieśliński.

Złoty medalista mistrzostw Europy z Kavali, Belgradu, Moskwy i Kijowa przyznaje, że w telewizji nie widzimy tego co dzieje się w kuluarach, w szatniach, na tzw. backastage'u - to tam rozgrywa się najwięcej: presja i siła psychiki.
- W tym sporcie jestem spełniony - podkreśla zawodnik.
Cieślinski bierze udział w ciekawym projekcie Sport Muzyka Pasja, w który zaangażowali się chociażby Artur Szpilka, Marcin Gortat, czy absolutna gwiazda sztuk walki Mamed Chalidov. Ten projekt zakłada promowanie sportu poprzez działania społeczne i muzyczne.
Wojciech Bartnik mówił z kolei młodzieży w zamku, że na sport nigdy nie jest za późno, lecz straconego czasu nigdy się nie nadrobi.

Cieśliński na zawodowych ringach stoczył prawie 300 walk w boksie, w formule fullcontact, kickboxing lowkick, Muay Thai i savate. Zaznaczył również, że wszelkiego rodzaju używki, jak papierosy, alkohol czy marihuana to dla sportowca „strzał w stopę”. - Trzeba mieć mózg, a nie protezę - dosadnie określa.

Sport umożliwił mu zwiedzenie wielu zakątków świata, dzięki temu zarabia pieniądze i utrzymuje rodzinę. Ma żonę i 10-letnią córeczkę, która już uprawia judo i boksuje. - Dla widzów magnesem jest dwójka wojowników, którzy spotykają się na arenie, by udowodnić, który z nich jest lepszy - zakończył Cieśliński.

Po spotkaniu z młodzieżą, odbył się pokaz i próbka umiejętności kickboksera.
- Naszym następnym gościem będzie Tomasz Kuchar, kierowca rajdowy i wicemistrz Polski 2007 i 2009 - informuje nasz brązowy medalista z Barcelony 92'.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Powrót reprezentacji z Walii. Okęcie i kibice

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na olesnica.naszemiasto.pl Nasze Miasto