G 1 i G3 oraz SP Dobroszyce w czołówce województwa

Wcześniej Gimnazjum nr 3 wygrało finał strefy wrocławskiej
Wcześniej Gimnazjum nr 3 wygrało finał strefy wrocławskiej fot. Archiwum
W hali Młodzieżowego Centrum Sportu we Wrocławiu rozegrane zostały Finały Dolnośląskie Igrzysk i Gimnazjady w Unihokeju w kategorii dziewcząt i chłopców.

Po raz pierwszy zawody zostały rozegrane na duże bramki. W zawodach wzięło udział każdego dnia osiem reprezentacji szkolnych; po dwie najlepsze drużyny z eliminacji w strefach: jeleniogórskiej, legnickiej, wałbrzyskiej i wrocławskiej.

Bratobójczy mecz
Aż dwie drużyny w kategorii chłopców ze szkół gimnazjalnych miała Oleśnica. Nasze miasto reprezentowali uczniowie Gimnazjum nr 3 i Gimnazjum nr 1. Oba zespoły w swoich grupach zajęły trzecie miejsce i przyszło im zagrać bezpośredni mecz o 5. miejsce na Dolnym Śląsku.
„Jedynka” miała więc okazję do zrewanżowania się „trójce” za turniej strefowy, który padł łupem właśnie G3. Tym razem lepsze było G1, ogrywając rówieśników zza miedzy 2:0. Triumfatorami i mistrzami DolnegoŚląska zostali gimnazjaliści z Chobieni. Warto nadmienić również, że wśród dziewcząt ze szkół podstawowych powiat oleśnicki i strefę wrocławską reprezentowały hokeistki z Dobroszyc. Tamtejsza szkoła podstawowa zajęła w zawodach 6. miejsce.